Skip to main content

Svatomartinské víno je první víno ročníku, které si můžete dát podle tradice poprvé na svátek sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Jde o svěží a ovocité víno, které si ale musí zasloužit, abychom ho mohli prodávat pod známkou Svatomartinské.

Předtím, než si každý z nás může na Svatomartinském vínu pochutnat, musí kvalitu vína zkontrolovat odborná komise. Ta se zaměřuje jak na kvalitu vína, tak i na senzorické vlastnosti vína, jako je barva, aroma a chuť. Všechna tato vína jsou suchá se zbytkovým cukrem do 9 g/l, čímž krásně vyniknou vlastnosti vína. Abychom si vychutnali svěžest mladého vína, je nutné ho spotřebovat nejpozději do jara.

Pod značkou Svatomartinské se můžou prodávat vína pouze raných odrůd – ve VINIUM Velké Pavlovice je to Müller Thurgau, Zweigeltrebe klaret, Zweigeltrebe rosé, Svatovavřinecké rosé, SvatovavřineckéModrý Portugal. Všechna naše vína jsou vyvážená jak ve vůni, tak v chuti. Můžete se těšit na krásná mladá vína, která zalahodí Vašim chuťovým pohárkům.

Foto ke článku 2, Svatomartinské víno, Müller Thurgau, Zweigeltrebe klaret, rosé, Svatovavřinecké, Modrý Portugal

Svatomartinské otevřené sklepy

Tradičně se ke Svatomartinskému vínu pojí také svatomartinská husa se zelím či kynuté koláčky. A protože jsou oslavy Svatomartinského vína takovým malým svátkem pro každého vinaře, pořádáme ve Velkých Pavlovicích Svatomartinské otevřené sklepy, kdy můžete ochutnat víno od každého vinaře, dát si dobroty, které připraví a také se můžete zaposlouchat do cimbálové muziky.

Svatomartinské otevřené sklepy jsou ve Velkých Pavlovicích v sobotu 17. 11. 2018 od 11 hodin. Od 19 hodin pak bude hrát cimbálová muzika v sokolovně ne Velkých Pavlovicích. A pokud nestihnete projít všechna vinařství, nevadí, protože i tady bude pro všechny účastníky možnost ochutnat mladá vína. Budeme moc rádi, když do Velkých Pavlovic přijedete a pochutnáte si na dobrém mladém víně.

A jak jste oslavili výročí našeho státu? 100 let od založení Československa, to už byl pořádný důvod k oslavě. Jak už možná víte, k výročí jsme připravili limitovanou edici, která nám tento významný svátek připomněla. Pokud jste ale neměli tu šanci naše vína ochutnat, určitě neváhejte a zaběhněte ještě do obchodu, pár lahví tam určitě ještě zbylo.

Dejte vědět, jak nám naše vína chutná. 🙂

Foto ke článku 4, Svatomartinské víno, Müller Thurgau, Zweigeltrebe klaret, rosé, Svatovavřinecké, Modrý Portugal