Svatomartinské víno je první víno ročníku, které si můžete dát podle tradice poprvé na svátek sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Jde o svěží a ovocité víno, které si ale musí zasloužit, abychom ho mohli prodávat pod známkou Svatomartinské.

Předtím, než si každý z nás může na Svatomartinském vínu pochutnat, musí kvalitu vína zkontrolovat odborná komise. Ta se zaměřuje jak na kvalitu vína, tak i na senzorické vlastnosti vína, jako je barva, aroma a chuť. Všechna tato vína jsou suchá se zbytkovým cukrem do 9 g/l, čímž krásně vyniknou vlastnosti vína. Abychom si vychutnali svěžest mladého vína, je nutné ho spotřebovat nejpozději do jara.

Pod značkou Svatomartinské se můžou prodávat vína pouze raných odrůd – ve VINIUM Velké Pavlovice je to Müller Thurgau, Zweigeltrebe klaret, Zweigeltrebe rosé, Svatovavřinecké rosé, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Všechna naše vína jsou vyvážená jak ve vůni, tak v chuti. Můžete se těšit na krásná mladá vína, která zalahodí Vašim chuťovým pohárkům.

Svatomartinské otevřené sklepy

Tradičně se ke Svatomartinskému vínu pojí také svatomartinská husa se zelím či kynuté koláčky. A protože jsou oslavy Svatomartinského vína takovým malým svátkem pro každého vinaře, pořádáme ve Velkých Pavlovicích Svatomartinské otevřené sklepy, kdy můžete ochutnat víno od každého vinaře, dát si dobroty, které připraví a také se můžete zaposlouchat do cimbálové muziky.

Svatomartinské otevřené sklepy jsou ve Velkých Pavlovicích v sobotu 17. 11. 2018 od 11 hodin. Od 19 hodin pak bude hrát cimbálová muzika v sokolovně ne Velkých Pavlovicích. A pokud nestihnete projít všechna vinařství, nevadí, protože i tady bude pro všechny účastníky možnost ochutnat mladá vína. Budeme moc rádi, když do Velkých Pavlovic přijedete a pochutnáte si na dobrém mladém víně.

 

A jak jste oslavili výročí našeho státu? 100 let od založení Československa, to už byl pořádný důvod k oslavě. Jak už možná víte, k výročí jsme připravili limitovanou edici, která nám tento významný svátek připomněla. Pokud jste ale neměli tu šanci naše vína ochutnat, určitě neváhejte a zaběhněte ještě do obchodu, pár lahví tam určitě ještě zbylo.

Dejte vědět, jak nám naše vína chutná. 🙂