Skip to main content

Vinařství VINIUM Velké Pavlovice oficiálně ruší letošní hudební festival Vinohraní 2020. Letos se měl uskutečnit již 8. ročník festivalu, kvůli situaci s COVID-19 se ale vinařství rozhodlo akci zrušit. Hvězdy jako David Koller, Desmod či Alkehol si letos ve Velkých Pavlovicích nezazpívají.

Vinohraní pořádá každý rok agentura Pragokoncert ve spolupráci s vinařstvím VINIUM. Hudební festival si za sedm let našel silnou základnu fanoušků, kteří se rádi vrací každý rok. Letos se ale kvůli situaci s COVID-19 vinařství VINIUM rozhodlo akci zrušit. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, doufáme, že se situace s COVID-19 bude jen zlepšovat. Museli jsme ale přijít s oficiálním vyjádřením, které nikoho z nás netěší,“ říká obchodní ředitelka Ladislava Antálková. „V tuto chvíli ale musíme myslet na vinobraní, které bude začínat právě na konci léta, stejně jako festival,“ dodává Antálková.

„Kampaň spojená se sběrem hroznů a výrobou nového vína je pro všechny vinaře nejnáročnější část roku, proto si nemůžeme dovolit ohrozit jak naše zaměstnance, tak celkový provoz firmy,“ uvedl provozně-výrobní ředitel Václav Osička.

David Koller, Desmod ani Alkehol si tedy ve Velkých Pavlovicích letos nezazpívají. VINIUM se ale už teď těší na příští rok a doufá, že spolu s agenturou Pragokoncert připraví stejně lákavý program, jako měl být ten letošní. „Na letošní program jsme se opravdu těšili, uvidíme, jaký program se nám s Pragokoncertem podaří přichystat na příští rok,“ říká Antálková.

Skupina Horkýže slíže, Vinohraní 2019