Skip to main content

Vánoce už jsou za dveřmi a pomalu se blíží i konec roku a s tím spojená oslava nového roku. Ať bude budete Silvestra slavit kdekoliv, určitě si tento čas užijete po boku rodiny či přátel, se sklenkou dobrého vína a připravíte spoustu dobrot. Už jste přemýšleli o tom, jaké občerstvení si na Silvestra nachystáte?

U nás můžete najít malou inspiraci toho, jak můžete nějaké dobroty připravit. Není to nic složitého, určitě to zvládne každý z Vás. Stačí nakoupit dobroty, které máte rádi a pak už je jen krásně naaranžovat na prkýnko a lákavé občerstvení na Silvestra je na světe.

Dobré sýry a uzeniny doplněné o sušená i čerstvá rajčátka. Olivy, sušené švestky, oříšky. To vše můžete krásně zkombinovat, kreativitě ani chutím se meze nekladou.

Trápíte si ale hlavu s tím, jaké víno na Silvestra vybrat?

Vždy samozřejmě záleží na tom, jaké víno máte rádi Vy. Máme pro Vás ale pár tipů. K tvrdým sýrům se skvěle hodí suché bílé nebo středně plné červené víno. K sýrům s modrou plísní se zase hodí víno se zbytkovým cukrem. A pokud dáváte přednost vínu růžovému, nezapomeňte na čerstvé či tavené sýry. Uzeniny zase krásně doplní červené víno. A pokud dáváte přednost sladkým dezertům, ty můžete nakombinovat se sladšími bílými víny nebo červenými víny s ovocnými tóny.

Další tipy na vína najdete ve článku z minulého týdne.

Nebojte se ale experimentovat. Vždy totiž záleží na tom, co zrovna Vám chutná, takže se nemusíte držet nějakých daných pravidel.

Za VINIUM Vám přejeme krásné prožití oslav Silvestra a nového roku. Prožijte tyto oslavy s někým, koho máte rádi a vstupte do nového roku šťastní a spokojení.

Foto ke článku 8, Silvestr, dobroty, jídlo, tapas, víno, VINIUM