Pečení vánočního cukroví, světla svíček, vůně jehličí. Na Štědrý den kapr s bramborovým salátem a pohoda s rodinou u vánočních pohádek. Věci, bez kterých si Vánoce nedokážeme představit. Už jste ale přemýšleli, čím doplníte tyto svátky pohody a klidu? Už máte vybrané víno na Vánoce, které obohatí vánoční tabuli i rodinné chvilky?

Víno k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. Mladé víno, které krásně doplní všechny Vaše vánoční dobroty a hodí se skvěle i jako dárek pro Vaše blízké. Rádi Vám pár vín doporučíme, určitě se ale v obchodech dívejte na svěží vína ovocného charakteru, která Vám tyto zimní chvilky pohladí Vaše chuťové pohárky.

A jaká vína si tedy na Vánoce vybrat?

Skvělým dárkem v podobě dobrého vínečka může být Tramín červený pozdní sběr 2017 nebo Pálava pozdní sběr 2017. Tato vína jsou krásně aromatická s květinovou vůní a jemně medovými tóny. Tramín i Pálavu najdete na regálech v Bille, Tramín pak ještě v Tescu a Pálavu v Globusu. Další vína, kterými určitě nešlápnete vedle, jsou Chardonnay pozdní sběr 2017 a Sauvignon pozdní sběr 2017. Chardonnay jsou oříškovo jahůdkovou chutí chuťově ladí ke kdejakému cukroví, Sauvignon zase svými citrusovými tóny působí svěže a chuťově velmi vyváženě. Chardonnay můžete najít třeba v Albertu či Kauflandu, Sauvignon zase v Penny.

O vánočních svátcích ale nemusíte zůstávat jen u bílého vína. Pokud jste milovníky vína červeného, i pro Vás máme skvělá vínečka. Zkuste třeba naši Frankovku pozdní sběr 2016 s ovocnými tóny jak ve vůni, tak chuti. Pokud na naši Frankovku dostanete chuť, můžete si ji koupit v Lidlu. Doporučit můžeme určitě také Cabernet Moravia pozdní sběr 2016, která Vaše chuťové pohárky okouzlí jemnými tóny kávy a třešňovo-višňovým aroma. Cabernet najdete v Albertu nebo Kauflandu.

Něco pro ty nejmenší

Nesmíme ale zapomenout ani na ty nejmenší, pro které máme v naší nabídce produktů 100% Hroznový mošt z odrůdy Zweigeltrebe. Mošt je krásně slaďoučký a zachutná každému, pro má rád 100% ovocné šťávy.

Během celého roku se snažíme dostat naše víno do řetězců, aby dělalo radost opravdu všem po celé republice. V tomto článku jsme Vám zmínili několik řetězců, kde naše vína můžete najít a udělat radost na Vánoce jak sobě, tak Vašim nejbližším.

Přejeme Vám krásné prožití Adventu i vánočních svátků, hlavně v klidu a pohodě 😊