Vinařská oblast Morava se dělí na čtyři vinařské podoblasti: Mikulovskou, Slováckou, Znojemskou a Velkopavlovickou. Velkopavlovická vinařská podoblast patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, proto se zde díky ideální poloze a příznivým klimatickým podmínkám rodí krásné hrozny, ze kterých pak vinaři vykouzlí výborná vína.

Velkopavlovická vinařská podoblast se rozkládá na ploše více než 4700 ha, čímž se staví do čela podoblastí na Moravě. Hlavní osa viničních tratí se táhne od Brna k Břeclavi. V podoblasti je velká pestrost půd. Od písčitých, kde se krásně daří aromatickým odrůdám Tramínu červenému, Pálavě nebo Muškátu moravskému po pískovcové a jílovité, kde je produkce hlavně červených odrůd.

V srdci velkopavlovické vinařské podoblasti leží Velké Pavlovice, město jako stvořené pro milovníky dobrého vína, meruněk či lidových tradic. Každoročně se zde pořádá spoustu akcí jak pro místní, tak pro turisty – každý si může najít to své.

Ve velkých Pavlovicích byla vyšlechtěna červená odrůda révy vinné – André. Odrůda vznikla křížením Frankovky a Svatovavřineckého na Šlechtitelské stanici ve Velkých Pavlovicích. I u nás ve VINIUM máme výborné víno této odrůdy, už jste ochutnali André z naší Rose collection?

VINIUM Velké Pavlovice společně s vinařským spolkem Víno z Velkých Pavlovic pořádá během roku několik akcí pro každého, kdo rád ochutná dobré vínečko. Nejbližší akcí jsou Svatomartinské otevřené sklepy 17. 11. Jde o akci spojenou s degustací mladých vín, kdy každé vinařství otevře své vinné sklípky a návštěvníci tak můžou okusit tu správnou atmosféru spojenou s degustací vín.

Mezi další akce, které s vinařským spolkem pořádáme, patří také Májové otevřené sklepy nebo Víno v oranžovém – noční otevřené sklepy, které se konají v červenci.

Tak přijeďte do Velkých Pavlovic ochutnat dobrá vínečka, na kterých si dáváme opravdu záležet. 🙂