Skip to main content

Vinařství VINIUM Velké Pavlovice zavedlo opatření vzhledem k situaci šířícího se koronaviru. VINIUM si nastavilo strategický plán tak, aby nebylo potřeba zastavovat výrobu vína. Nejvíce ale dbá na bezpečí zaměstnanců, proto dodržují veškerá pravidla bezpečnosti, používání roušek je jedním z nich.

„Šíření koronaviru je velký problém. Je nám ale jasné, že při zastavení výroby by nastal problém jak celou firmu, tak pro naše zaměstnance, kteří mají určité závazky, musí platit účty a podobně. Proto se jsme vytvořili strategický plán, který nám umožní vyrábět co nejdéle,“ uvedla obchodní ředitelka Ladislava Antálková. „Rozdělili jsme zaměstnance do několika skupin tak, aby se tyto skupiny vůbec nepotkávaly. V případě, že bude některý ze zaměstnanců nakažený koronavirem, půjde do karantény celá skupina, ve které daný člověk byl. Zbytek může dál pracovat,“ dodává Antálková.

„V rámci našeho nového krizového plánu pravidelně dezinfikujeme a čistíme místa, kde se zaměstnanci pohybují. Všem také ráno, při vstupu do budovy měříme teplotu, jsou zakázané návštěvy a pracovní schůzky s dalšími osobami. Nechali jsme také ušít ochranné roušky pro všechny zaměstnance,“ říká provozně-výrobní ředitel Václav Osička. „Roušky nám šije firma Tradetex, kterou jsme oslovili. Prvních 100 kusů nám dodali během pár dnů, už máme objednané další,“ dodává Osička.

Tisková zpráva v PDF